«Голоc Амepики» ▪ Ukrainian

Текстова версiя
Пошук

 
З нового року російський газ для України подорожчає 


06/06/2007
Ціна на газ - завантажити audio clip
прослухати - Ціна на газ audio clip
Жулинський - завантажити audio clip
прослухати - Жулинський audio clip

В Україні знову заговорили про газ – точніше про ціну, яку доведеться за нього платити. Приводом для цього стала резонансна заява російського Президента Володимира Путіна. Той пригрозив, що з наступного року його країна продаватиме газ українським споживачам значно дорожче. Ціна має бути вищою за світову на 12-17%, –  вважає Путін. Оскільки півтора десятиліття Росія начебто продавала Україні газ задешево і втратила на цьому до п’яти мільярдів доларів.

Наміри Росії підвищити ціни на паливо для українських споживачів підтвердив посол цієї країни Віктор Чорномирдін. Щоправда зазначив – станеться це вже наступного року. До того часу, мовляв, вартість газу залишатиметься стабільною.

Заяви російських урядовців викликали миттєву реакцію українських чиновників. Заступник глави президентського Секратаріату Олександр Чалий, оперуючи цифровими показниками, доводить безпідствність звинувачень. Він каже, що понад десятиліття брав участь у переговорному процесі, а відтак знає, про що говорить.

Насправді, стверджує Чалий, протягом 1990-их років Україна нерідко переплачувала за російське паливо і купувала його за цінами вищими від світових. У цей час, коли західні споживачі купували газ по 67 доларів, українці платили – 80 доларів. Оскільки ціна для України була фіксованою.

Заспокоює громадян і міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Він нагадує – Україна не купує російського газу. Її баланс складається із власного та середньоазійського палива. Відтак, заява російського президента – виключно політична, запевняє Бойко. Тим більше “Газпром” поки що не робив з цього приводу жодних заяв.

Однак оглядачі нагадують – російська монополія нещодавно уклала довгострокові контракти із середньоазійськими країнами, викупивши практично всі обсяги їхнього експортного палива. Ексклюзивним постачальником газу в Україну залишається зареєстрована у Швейцарії компанія “РосУкрЕнерго”.

Останні резонансні заяви пов’язують із підгтовкою до нових газових переговорів. Українським урядовцям знову доведеться домовлятися із “Газпромом” про обсяги та ціни палива на наступний рік. Цього тижня у Санкт-Петербурзі про це говоритимуть президенти двох країн – Ющенко і Путін.

emailme.gif Переслати статтю
printerfriendly.gif Версiя для друку

  Топ-новина
Маккейн i Обама готуються до чергових дебатiв

  Також читайте
Тон виборчої кампанiї у США загострюється
Падiння на свiтових ринках продовжується
МВФ закликає країни свiту об`єднати зусилля
Агентству НАСА виповнилося пiвстолiття
Україна скоро платитме свiтовi цiна за росiйський газ  Audio Clip Available
Якщо буде коалiцiя, то лише в старому форматi  Audio Clip Available
Юлiя Тимошенко зустрiлася з Володимиром Путiним
Блок Юлiї Тимошенко виконав ультиматум Ющенка  Audio Clip Available
БЮТ погодився на всі умови задля відновлення коаліції  Audio Clip Available
Уряд готується до небажаних наслідків світової кризи
Ющенко вiдвiдав Вашингтон, провiв зустрiч з Бушем  Audio Clip Available
Пірати вимагають 20 мільйонів доларів за український танкер
Договір про дружбу буде продовжено на 10 років
Експерти обговорили загрози нацбезпецi України
Українськi моряки – далi в руках сомалiйських пiратiв  Audio Clip Available
Андрій Ілларіонов: Кризи на фондовому ринку США не існує
Опитування: Більше половини росіян недолюблює Україну  Audio Clip Available
Вiктор Ющенко виступив перед Генасамблеєю ООН  Audio Clip Available
Росія хоче залишити флот в Криму після 2017-го року  Audio Clip Available